Co warto zobaczyć w Katarze

Proponowane atrakcje mogą znaleźć się na liście Twojego planu pobytu w Katarze. Zachęcamy do wyboru miejsc i proponujemy przygotowanie indywidualnego planu zwiedzania.

 

 • Al Corniche
  Spacer Al Corniche w Doha, jest przyjemnością, której koniecznie trzeba doświadczyć. 7- kilometrowej długości promenada wijąca się wzdłuż wybrzeża jest często uczęszczana przez biegaczy, spacerowiczów i okazjonalnie przez miłośników jazdy na deskorolce. Znajdujące się przy niej parki o pięknych widokach stanowią idealne miejsce do uprawiania sportu oraz pikników rodzinnych.


 • Muzeum Sztuki Islamskiej
  Jedyne w swoim rodzaju muzeum na świecie, całkowicie poświęcone jest sztuce islamu. Wystawione są w nim tysiące skarbów, z wielkim trudem zebranych z całego świata. Wewnątrz muzeum galerie zorganizowane są wokół wieżyczkowatego atrium zwieńczonego kopułą. Piaskowego koloru, masywne bloki, z których zostało wybudowane muzeum, przywodzą na myśl tunezyjskie fortece.


 • Katarskie Muzeum Narodowe
  Mieści się ono w pałacu Fariq Al Salah, w pobliżu Al Corniche. Na wystawach można zobaczyć geologiczna historię Kataru, jak również kolekcje muzułmańskich artefaktów i reliktów. Do dodatkowych atrakcji należą muzeum morskie i mała laguna w której eksponowane są drewniane łodzie – Dhow.


 • Muzeum Etnografii
  Mieści się w odnowionej katarskiej rezydencji, na centralnym dziedzińcu nowego kompleksu handlowego złożonego z souqów. W muzeum tym można zobaczyć, jak wyglądało życie w Katarze, zanim zmieniło je odkrycie ropy naftowej. Posiada również jeden z niewielu możliwych do zobaczenia w okolicy barjili – specjalnych wieżyczek używanych do klimatyzacji pomieszczeń, przed wynalezieniem elektryczności.


 • Park Rumeilah
  Znajduje się w pobliżu promenady Al Corniche. Posiada galerie sztuki i amfiteatr, z którego korzystają artyści z całego świata podczas corocznego Festiwalu Kulturalnego. W parku tym znajduje się również Heritage Village stylizowana na tradycyjna Katarską wioskę. Daje ona wgląd w dawne życie w Katarze.


 • Zoo w Doha
  Katarskie szczere starania w ochronie dzikiej przyrody uwidaczniają się w postaci 42-akrowego rezerwatu – Doha Zoo, który znajduje się 15 minut jazdy od stolicy. Zoo stanowi dom dla 1500 zwierząt wypranych spośród 150 gatunków. Jego kolekcja ptaków jest również bardzo imponująca.


 • Muzeum Broni
  Muzeum to posiada wspaniałą kolekcję: złotych mieczy, handżarów i artystycznie rzeźbione sztylety, takie same, jakie przypisuje się legendarnemu Lawrence’owi z Arabii. Ponadto można tu zobaczyć broń i amunicję datowaną na XVI w. To mieszczące się w Al Luqta muzeum, posiada2300 fascynujących eksponatów: od pistoletów wszelkich kształtów i rozmiarów, po łuki, strzały i nakrycia głowy.

 • Muzeum Rękodzieła Al Koot
  Mieści się w starym, odrestaurowanym forcie w Doha, w dystrykcie Al Bida. Znane jest również jako Muzeum Rękodzieła Al Bida. Do jego kolekcji zaliczają się obrazy, tkaniny, rzeźby gipsowe, ornamentowane, drewniane drzwi i inne artefakty. Muzeum to umożliwia wgląd w lokalne rzemiosła zarówno te dawne, jak i uprawiana do dziś.

 • Złoty Souq
  Znajduje się za Alfardan Centre. Składa się z dużej ilości stoisk specjalizujących się w złotej biżuterii zarówno tej nowoczesnej, jak i tradycyjnej – na przykład: ślubnej. Sklepiki są malutkie, a niektóre z nich ukryte na końcach wąskich alejek. Można tu również zakupić srebrną biżuterię beduińską.


 • Rynek Omani
  To małe targowisko mieści się za rynkiem centralnym. Przyciąga tak zapachami jak i kolorami, zapewniając niezapomniane, zmysłowe doznania. Dzięki natłokowi straganów pod blaszanym, falistym dachem, stanowi swego rodzaju punkt przeniesienia do dawnych czasów. Pomimo tego, iż jest mały, oferuje szeroki wybór towarów.


 • Targ Zwierząt i Ptaków
  Tutaj znajdziesz to, co egzotyczne łącznie z pomalowanymi na różowo, żółto, czy jaskrawo – zielono kurczętami. Dodatkową atrakcję stanowią również koguciki, króliki, zakapturzone sokoły oraz inne ptaki i zwierzęta, których nie spodziewasz się zobaczyć w takiej metropolii, jak Doha.


 • Doha Fort
  Ten położony na skrzyżowaniu ulic Bin Mohammed i Al Qala fort został wybudowany w 1880 roku i używany przez Turków jako garnizon. Jego obecna forma z jedną kwadratową i trzema okrągłymi wieżyczkami na rogach, datowana jest na 1925r., gdy wykorzystywany był na więzienie, a następnie jako baza strażników patrolujących okolice souqu.


 • Souq Waqif
  Mieszczący się za Al Corniche Souq Waqif jest przykładem tradycyjnej architektury, rękodzieła i sztuki folkloru. Kiedyś stanowił weekendowe miejsce handlu Beduinów. Otwarty od 10 – 12 i od 16 – 22 jest labiryntem alejek otoczonych sklepikami sprzedającymi różnorodne towary. Znajduje się tam również kilka kawiarni i restauracji otwartych do późna.


 • Centrum Kulturalne i Meczet – Fanar
  Położony jest naprzeciwko Souq Waqif. Meczet posiada jedyny w swoim rodzaju minaret w Katarze o zewnętrznej spiralnej ścianie. Centrum Fanar oferuje nauczanie islamu, kursy kaligrafii, jest miejscem wystaw, konferencji i seminariów. Centrum to w swojej ofercie posiada również lekcje języka arabskiego.


 • Umm Salal Mohammed
  Jest to ufortyfikowana rezydencja Sheikha Mohammeda Bin Jassim Al Thani. Zarówno ufortyfikowane domostwo, jak i wieża datowane są na koniec XIX, początek XX wieku i przeszły dogłębną renowację. Rezydencję wybudowano korzystając z lokalnych materiałów: wapieni i gipsu.


 • Ryciny Jabal Al Jassassiya
  Setki rycin naskalnych rozsypanych jest po wzgórzach znanych jajo Jabal Al Jassassiya. Ich wiek jest zróżnicowany i rozciąga się między kilkoma tysiącami, a kilkoma setkami lat. Ryciny rozciągają się na rozległej powierzchni i są trudne do wychwycenia wzrokiem (łatwiej je zauważyć, gdy wzgórza SA lekko zacienione).


   Znajomość regionu

Nasza znajomość prezentowanych krajów znacznie wykracza poza standardowe oferty biur turystycznych. Każdy z krajów, nasi pracownicy znają osobiście.

Dzielimy się naszą wiedzą, aby przygotowane usługi były na najwyższym poziomie z zachowaniem rzetelnej i sprawdzonej wiedzy.

Kompetencje i możliwości
Jako jedyna firma w Polsce oferujemy bezpośrednie usługi wizowe dotyczące Bahrajnu i Kataru.

Jesteśmy wpisaniu do rejestru ogranizatorów turystyki (nr 1132) 
 

Jesteśmy członkiem Polskiej Grupy Biznesu działającej przy  Ambasadzie Polski w ZEA.

W krajach Zatoki Perskiej mamy biura obsługi dla naszych klientów.

Współpracujemy z Noble Concierge 

Historia

Działamy w Polsce od 2006 roku. Zaczynaliśmy, gdy w polskim Internecie nie było praktycznie żadnych informacji o Emiratach Arabskich. Od 2008 roku oferujemy usługi dotyczące krajów Zatoki Perskiej.

Serwisy internetowe grupy 2WAYS:
Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę
Interesuje mnie:
Wiza
Bilet lotniczy
Hotel
Lokalne wycieczki
Ubezpieczenie
Data wylotu:
Data powrotu:
Ile osób dorosłych: Ile dzieci: 
Numer oferty:
Imie, Nazwisko:
Email:
Telefon:
Sprawdz poprawność danych i pamiętaj o podaniu danych kontaktowych