Arabia Saudyjska

 

Arabia Saudyjska jest ostatnim wielkim, zakazanym królestwem świata, a zarazem symbolem wszystkiego, co w oczach Zachodu jest niezrozumiałe: Środkowego Wschodu, islamu, ropy, terroryzmu. Przez wieki państwo to postrzegane było, jako zamknięte dla ludzi z zewnątrz. Udawali się tam jedynie najśmielsi i najodważniejsi – Richard Burton, T.E. Lawrence, czy Wilfred Thesiger, którzy ryzykowali życie, by tam dotrzeć. Dzisiaj Arabia Saudyjska nadal stanowi jedynie odległy obiekt wyobrażeń dla wielu ludzi, którzy wciąż delektują się niezwykłymi opowieściami krążącymi na jej temat. Obecnie kraj ten, chociaż niepewnie, zaczyna otwierać się na podróżników z innych części świata i coraz częściej pozwala im przekraczać swoje granice.

Arabia Saudyjska zajmuje olbrzymią część Półwyspu Arabskiego. Położona jest pomiędzy Morzem Czerwonym na Zachodzie i Zatoką Perską na Wschodzie. Graniczy z Jordanią, Irakiem, Kuwejtem, Katarem, Omanem, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Jemenem oraz Bahrajnem. Państwo to było monarchią absolutną do 1992, kiedy to dynastia Saudów wprowadziła pierwszą w historii kraju konstytucję. System prawny Arabii Saudyjskiej opiera się na zasadach szarijatu.

Dla tych, którzy zapragną zaryzykować bliższe poznanie Arabii saudyjskiej, może się znaleźć kilka niespodzianek:
Mada’in Saleh – nazywana Petrą Arabii Saudyjskiej. Zaliczana jest do najbardziej czarujących i monumentalnych miejsc Środkowego Wschodu.
Rub’ Al-Chali (Pusta Ćwiartka) – największe morze piasku na Ziemi, gdzie zobaczyć można wydmy wielkości statków. Miejsce to stanowi dom dla Orix.
Najran – położony jest na dalekim Południu. Jest to dawny karawanseraj składający sie z fortu górującego nad plantacją palm i oazą.
Jeddah – postrzegana przez bardziej konserwatywnych mieszkańców kraju, jako miasto libertyńskie, położona jest na wybrzeżu. Charakteryzuje się różnorodnością souqów (tradycyjnych targów arabskich) i koralowymi domami, stanowiącymi niegdyś siedziby zamożnych kupców.
Jednak najbardziej zapadająca w pamięć jest przede wszystkim tradycyjna gościnność Beduinów, która tak jak piaski Rub’ Al-Chali wydaje się nieskończona.

Praktycznie niemożliwe jest samodzielne zwiedzenie Arabii Saudyjskiej. Mozna tego dokonać  pracując dla firm saudyjskich i traktując zwiedzanie, jako dodatkową rzecz. Saudyjczycy udzielając wizy turystycznej wymagają utworzenia przynajmniej 7 - osobowej grupy turystów, której wyjazd zrealizowany zostanie przez saudyjskiego touroperatora wg ściśle ustalonego planu zwiedzania.

We współpracy z naszym lokalnym partnerem przygotowaliśmy propozycję programu zwiedzania tego kraju. Programy przygotowane są dla grup min. 7 osób, a skalkulowane dla przynajmniej 12 osób.Znajomość regionu

Nasza znajomość prezentowanych krajów znacznie wykracza poza standardowe oferty biur turystycznych. Każdy z krajów, nasi pracownicy znają osobiście.

Dzielimy się naszą wiedzą, aby przygotowane usługi były na najwyższym poziomie z zachowaniem rzetelnej i sprawdzonej wiedzy.

Kompetencje i możliwości
Jako jedyna firma w Polsce oferujemy bezpośrednie usługi wizowe dotyczące Bahrajnu i Kataru.

Jesteśmy wpisaniu do rejestru ogranizatorów turystyki (nr 1132) 
 

Jesteśmy członkiem Polskiej Grupy Biznesu działającej przy  Ambasadzie Polski w ZEA.

W krajach Zatoki Perskiej mamy biura obsługi dla naszych klientów.

Współpracujemy z Noble Concierge 

Historia

Działamy w Polsce od 2006 roku. Zaczynaliśmy, gdy w polskim Internecie nie było praktycznie żadnych informacji o Emiratach Arabskich. Od 2008 roku oferujemy usługi dotyczące krajów Zatoki Perskiej.

Serwisy internetowe grupy 2WAYS:
Wypełnij formularz a przygotujemy ofertę
Interesuje mnie:
Wiza
Bilet lotniczy
Hotel
Lokalne wycieczki
Ubezpieczenie
Data wylotu:
Data powrotu:
Ile osób dorosłych: Ile dzieci: 
Numer oferty:
Imie, Nazwisko:
Email:
Telefon:
Sprawdz poprawność danych i pamiętaj o podaniu danych kontaktowych